4. Malfoy zasahuje

19. července 2008 v 15:53 | Shany Ann Farrel |  Rodičovské trable
Njn, tak mi to nepustilo... x-/
Ale POZOR!!! Do další kapči dávam LIMIT 2 KOMENTÁŘE OD 2 RŮZNÝCH LIDÍ!!!
Tak hezky komentošit, zlatíčka moe! x-*


Ann Watsonová byla vyděšená a bezradná. Bylo půl jedné a Kate nebyla doma už od šesti. Samozřejmě, byla na randeti s Jasonem Morganem, ale ten už se vrátil před desátou domů. Co se mohlo stát její holčičce? Volala domů k Morganům. Jason byl už dávno doma a říkal, že Kate viděl naposledy přec kinem. Ann zbývala už jen poslední možnost, kde by Katy mohla být. Její nejlepší kamarádka Mellisa Bakerová. Jak budou asi Bakerovi reagovat, když jim zavolá v tuhle dobu Ann nezajímalo, chtěla najít Kate. Roztřesenými prsty vyťukala číslo k Bakerovým, ale dřív než telefon začal vytáčet, ozval se za ní hlas: "Ale, ale, ale…
U Merlinovy křivé nohy, jestli tohle není Ann Wilsonová, ať se propadnu!" zasyčel kdosi a ozval se suchý smích. Ann ztuhla, pomalu položila telefon, zrovna když slyšela rozzlobeného pana Bakera a otočila se. "Malfoy…" vydechla nevěřícně. To není možné! Ale stál tam. V dlouhém černém plášti, s hůlkou se zakončením ve tvaru hada, s blonďatými vlasy, které mu splývaly po zádech… Několikrát prudce zamrkala, aby se ujistila, že nespí, ale Lucius Malfoy tam pořád stál. Popošel k ní a Ann zabloudila pohledem k šuplíku na druhé straně místnosti, kde už přes třináct let odpočívala její hůlka. Opět se zaměřila na Malfoye. "Kde je moje dcera?!" vykřikla a snažila se nedat najevo překvapení, že ho tu vidí. Malfoy se znovu zasmál a tak potvrdil její obavy, že s vytracením se její dcery má něco společného. "Kde je?! Co se s Kate stalo?!" rozběhla se k němu, ten ovšem výpad očekával. "Petrificus totalus!" Z jeho hůlky, kterou okamžitě vytáhl, vylétl bílý paprsek. Ann bleskově uskočila, aby se mu vyhnula a běžela raději k šuplíku se svou vlastní hůlkou. "Expeliarmus!" zahřměl odzbrojovací kouzlo, což jí překvapilo. Odkdy se Smrtijedi uchylují k odzbrojovacímu kouzlu místo kleteb, které se nepromíjejí? Znovu rychle odskočila a kouzlo narazilo do fotografie na televizi. Sklo se rozbilo a fotografie spadla hořící na zem. To už ale Ann byla u své vlastní hůlky a mířila jí na Malfoye, stejně jako on mířil na ní. Mířili na sebe asi půl minuty, když si Malfoy povzdechl, pomalu hůlku odhodil a zvedl před překvapenou Ann ruce, jako by se vzdával. "Neměl jsem v úmyslu s tebou bojovat." prohlásil. "Omlouvám se…" Teď Ann samovolně ruka s hůlkou poklesla a údivem pootevřela ústa. Pak ale Malfoy vybuchl: "Sem neozbrojený, sakra, mám ruce nad hlavou a nemám hůlku! Co kdybys na mě třeba přestala mířit?!" Svět se zbláznil, určitě se zbláznil. Ann dala hůlku do kapsy, stále ale byla připravena jí vytáhnout. Malfoy se mezitím posadil na židli. "Kde je moje dcera?" řekla Ann pomalu.
"Co tu děláš ty? Jak ses sem dostal? Jak jsi nás našel?! A proč jsi nás vůbec, k čertu, hledal?!"
Jak mluvila, postupně zvyšovala hlas. Malfoy jí bez hnutí pozoroval a pak konečně promluvil. "Taky tě moc rád vidím, Annie," "A už nikdy mi neříkej Annie, jestli nechceš špatně dopadnout, ty mizero!" "Dobrá, dobrá… Za těch… kolik to vůbec je? Dvanáct let co jsme se viděli?" Ann se nadechla. "Čtrnáct." "Tolik? Za těch čtrnáct let, co jme se neviděli, ses hodně změnila…" pronesl zamyšleně a sledoval jí. "KDE JE MOJE DCERA?!" zaječela Ann, když se neměl k pokračování. Jenom na ní s nezájmem kouknul a mávnul rukou. "Pravděpodobně teď u Severuse…" PRÁSK! Ann zakopla o zbytek rozbité fotografie a spadla na zem. Zůstala ležet. "U Severuse… Ne, ne, ne, není s ním! NENÍ! To, sakra, není pravda! Ona… ona byla v kině! Není s NÍM!!" těkala vyděšenýma očima po místnosti, kdy jí do zorného pole vstoupil Malfoy a pomohl jí vstát. "Obávám se, že je to tak." Suché konstatování. Potom se podíval na věc, o kterou zakopla. Pousmál se a zvedl ohořelé bytky fotografie. Původně na ní byli dva lidé, ale po ohni zbyl jen jeden. Mladý muž s černými vlasy, které mu pomalu dosahovaly téměř až k ramenům. S černýma očima, které ještě nebyly tak chladné, jak se nepatrně usmívá do fotoaparátu. Malfoy si fotografii prohlížel, když se znovu usadil. "Když jsi od něj utekla, hodně se změnil. Měla bys vidět, co za strašného sarkastického suchara se z něj stalo." Zašklebil se a ohořelou fotku odhodil. "Je to SMRTIJED! Co asi jiného jsem měla dělat, když jsem byla těhotná?! Víš, v jakém prostředí by to dítě vyrůstalo?! UDĚLALA JSEM TO NEJLEPŠÍ PRO KATE I PRO SEBE!!" Malfoy ji nezaujatě pozoroval. Už se chystal něco říct, ale Ann pokračovala: Je to smrtijed! Nemohla jsem mu ani říct, že jsem těhotná! Musela jsem utéct!! NEMOHLA JSEM JÁ ANI TO DÍTĚ ŽÍT SE SMRTIJEDEM!! Se smrtijedem stejným, jako jsi ty!" Jakmile to dořekla, Malfoy vyskočil ze židle. Přistoupil k ní, vyhrnul si levý rukáv a tam, kde by mělo být Znamení Zla, zůstala jen jakási černá inkoustová matlanice. Ann vyjekla a poodstoupila, s pohledem upřeným na jeho ruku. "Zradil jsem ho…"


"Severusi…" Brumbál pomalu přistoupil ke Snapeovi, který se se zavřenýma očima opíral o zeď kina. Brumbál se zřejmě chystal se omlouvat za nevydařenou akci, ale Snape ho zastavil zdvižením ruky. Potřásl hlavou, poodešel a zadíval se na hvězdnou oblohu. "Je to moje dcera… Viděl jsem to, ona mě zná…" Brumbál k němu došel a položil mu ruku na rameno. "Ona… Myslím, že… Už mě někde viděla, její matka…" Zhluboka se nadechl. "Ann jí nejspíš něco vyprávěla, já… Dívala se na mě vyděšeně." Zašeptal a upřel oči na měsíc.
Tak tam stály. Jeden starý a jeden mladší muž, nicméně oba stejně podivní. Naštěstí je nikdo neviděl. Pak Brumbál promluvil: "Je možné, že by Ann Watsonová měla nějakou… fotografii, na které bys byl?" "Jmenuje se Wilsonová." Ředitel se jemně usmál. "O tom už jsme mluvili… Nechala se přejmenovat na Watsonovou, vzpomínáš?" "Ach ano, abych ji nenašel, tak si změnila jméno." "Tak jsem to nemyslel…" "Ale je to tak, Brumbále, to nemůžete popřít!" Povzdech. "Jen jednou jsem se s ní nechal vyfotit," spustil nakonec. "nedůvěřoval jsem těm mudlovským fotoaparátům… Bylo to měsíc před tím, než utekla, byli jsme ve Skotsku. U jezera Lochness. To je jediná fotka, která by to mohla být." Ředitel přikývl. "Pak je tedy docela dobře možné, že tě poznala." potvrdil. Snape se na něj podíval. "Proč ale přede mnou utekla?!" "Severusi, musíš jí pochopit. Je to třináctiletá dívka, která
vyrůstala bez otce. Pokud jí matka přesně nevysvětlila, co se vlastně stalo, pochybuji, že by si to dala do normální souvislosti. Pravděpodobně si myslí, že jsi ji, jako spousta lidí po celém světě, hned po jejím narození opustil. Takže tě teď nejspíš moc… nemusí…" zakončil opatrně. Severus se naštvaně obrátil. "Já jsem od ní neutekl!" vykřikl. "To samozřejmě vím, ale její matka o tom před ní asi nemluvila, tudíž ona to neví. A navíc ta skutečnost, že ses najednou zjevil přímo jí před nosem pro ní musí být trochu zvláštní, přinejmenším. Je v pubertě, Severusi. Nevím, jak jsi očekával, že bude reagovat, ale reagovala přesně tak, jak by reagovala každá dívka v jejím věku." Snape začal přecházet sem a tam a vypadal rozčileně. "Tak dobře, proti vašim argumentům jako takovým se nedá protestovat! A kde je vlastně Malfoy?! Měl si jenom promluvit s Ann a vrátit se! Vlastně pořád nechápu, proč jste za ní poslala Luciuse a ne mě! Kdybych tam šel já, určitě by…" "Určitě by tě okamžitě proklela. To jsi chtěl říct?"

"Nějak jsem tě nepochopila," prohlásila Ann Watsonová, zatímco rozčileně přecházela po obývacím pokoji, kde seděl Lucius Malfoy, bývalý věrný Smrtijed, který však, jak se ukázalo, zas až tak věrný není, a nyní člen jakéhosi Fénixova Řádu, jenž bojoval proti Voldemortovi.
"Ty jsi zradil Voldemorta?" Při zvuku jeho jména Lucius upustil skleničku Lambrusca, kterou mu před chvílí Ann nalila. Teď jen nedbale mávla hůlkou a sklenička stála jako nová a naplněná opět před Malfoyem. "Tak nějak," odvětil suše a usrkl. Pak zkřivil obličej, švihl svojí hůlkou a víno bylo pryč. "Proboha, jak tohle můžeš pít, vždyť je to nechutné…" "Tak hele, jdi si pít vodu… Ne, nikam nechoď, nejdřív mi to vysvětlíš. Zradil jsi vol… Ty-víš-koho… Pak jsi šel za Brumbálem, ten tě vzal do Felixova Řádu-" "Fénixova Řádu…" "Ano, do toho… Brumbál ti prostě jenom tak uvěřil, že jsi Ty-víš-koho zradil?" "Ne, viděl moji ruku." "To by dokázalo každé druhé kouzlo!" "…A hned druhý den uviděl v Denním Věštci moji fotografii a nápis: Hledán ve věci zmizení Dolores Jane Umbridgeové." Ann se zarazila.
"Ach… Předpokládám, že to nebylo kvůli zmizení Umbridgeové..?" Malfoy se zašklebil.
"To vskutku ne. Pán Zla má Ministerstvo kouzel pod svou mocí. Hledal mě, ale ne kvůli Umbridgeové, tu už dávno zabil sám. Teď chtěl zabít mě. Zradu Pán Zla trestá tvrdě…"
pronesl hořce. Ann polkla. "To od tebe bylo… šlechetné… To je… Ehm, proč si to vlastně udělal?" vyhrkla honem, když viděla Luciusův pobavený výraz po slovu šlechetné. Malfoy se pak zavrtěl na židli a řekl: "Mám takový šestý smysl." Na Annino zdvižené obočí reagoval dalším úšklebkem. "Vždycky vycítím, co je pro mě nejvýhodnější. A přechod na stranu dobra rozhodně byl. A navíc to, jak si na mně Pán Zla neustále vyléval vztek Cruciatem, mi začalo pořádně lézt krkem." Ann raději pevně semkla ústa, aby ho neproklela. Vypočítavý hajzl!
"Aha, chápu." řekla raději. "A teď v Edinburgu je kdo všechno? Říkal jsi Brumbála, Kingsleyho, Lupina… je tu i Severus..? Lucius chvíli převaloval sklenku s čistou vodou v ruce, jako by zvažoval odpověď. "Ano, je tu." "Kde je Kate?" "Předpokládám, že má menší tatínkovsko-vysvětlovací pohovor." "Kde jsou?" "Nemám tušení." "Kdy přijdou?" "Oni nepřijdou." "COŽE?!" "Přijdeme za nimi my."


FIN!!
Heh, skoro dvě a půl stránky ve Wordu, já se překonávam! xD x)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 *pEleNdreKovE bAby* *pEleNdreKovE bAby* | Web | 20. července 2008 v 15:12 | Reagovat

hello! prosim mrkni sa ku nam na blog a pomoz zvysit navstevnost....(moje kamosky-spoluadminky su na dovolenke a chcem ich prekvapit velkou navstevnostou) dakujem...moc by si mi pomohla...bye! a ked nieco budes potrebovat ozvi sa rady pomozeme x)

2 Tuleň Tuleň | Web | 20. července 2008 v 20:05 | Reagovat

Jak se máš?

3 Shany Ann Farrel Shany Ann Farrel | Web | 21. července 2008 v 9:41 | Reagovat

Tuleň: OK, dík za optání... x-*

Tak nevim, esli tyhle komenty mam považovat za splnění limitu, dyž nebyly moc k povídce. Hmm... Tak jo,l sem se už rozhodla! Páč se mi ještě nechce nic psát, chci od vás ještě JEDEN koment, ale aby se vztahoval k povídce!!! Thanks

4 Darrela Darrela | 22. července 2008 v 20:25 | Reagovat

Mno tak dobrá píšu koment!!!!!!!

Osobně se mi nejvíc líbila ta pasáž kdy na Annie zaůtočil Malfoy!!!!!!!!!!!!!!!!!!NO a co jinák mám komentovat na tak dobře zpracovaný povídce?!?!!!

JO ale přece jen 1 minimini chybyčka! Vipalo ti D ve větě před kinem  : )

Ale jinak fakt supa kabča!!!!!!!!!!!!!!

5 Shany Ann Farrel Shany Ann Farrel | Web | 7. srpna 2008 v 13:42 | Reagovat

Kapča bude dneska, snad. Bude asi zhruba stejně dlouhá, možná bez názvu, nic mi nenapadá... Ale bude...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama